Laureaci konkursów i przesłuchań w II półroczu roku szkolnego 2008\2009


Aleksandra Panasik z klasy oboju p. Diany Małgorzaty Sienkiewicz – III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych "Miniatura" 2009 w Bydgoszczy;
laureatka XII Makroregionalnych Przesłuchań Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Olecku, 2 – 3 kwietnia 2009.

Aleksandra Panasik i<br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /> Diana M. Sienkiewicz

Czerwiński Cezary z klasy p. Diany Małgorzaty Sienkiewicz– laureat (wyróżnienie) Regionalnego Konkursu z Kształcenia Słuchu dla uczniów klasy III cyklu sześcioletniego Szkół Muzycznych I stopnia, który odbył się 10 marca 2009 r.  w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie.

Joanna Kamińska z klasy gitary klasycznej p. Dariusza Leczyckiego – II miejsce na XV Konfrontacjach Gitarzystów Puck 2009, zakwalifikowanie się do ogólnopolskiego etapu Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas gitary i zespołów gitarowych szkół muzycznych I stopnia,

Agnieszka Kowalik z klasy fletu p. Ewy Sobocińskiej – dyplom laureata na V Warmińsko- Mazurskim Festiwalu Fletowym w Olsztynie,

Kamila Ostrowska i Diana Zawadzka z klasy fortepianu p. Marii Wiśniewskiej – wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych w Ełku.

Anna Galanty z klasy kształcenia słuchu p. Anety Biłas – dyplom laureata na Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu uczniów Szkół Muzycznych I stopnia

Karol Girwidz – uczeń Pani Anety Biłas w klasie Audycji Muzycznych – wyróżnienie na V Regionalnym Konkursie Wiedzy o Muzyce – Życie i twórczość Józefa Haydna


Warsztaty gitarowe dla uczniów klasy gitary, prowadzone przez jednego z najwybitniejszych polskich wirtuozów gitary klasycznej – Krzysztofa Pełecha (marzec 2009)

 

warsztaty gitarowe 2009

 


 

Ogólnopolskie warsztaty obojowe prowadzone przez jednego z najwybitniejszych polskich oboistów- Sylwestra Sobolę (15-16 maja 2009)

 

 

warsztaty obojowe 2009

Aula PSM I st. w Giżycku

Prowadzący: ad. Sylwester Sobola

Temat: "Problemy nauczania początkowego w grze na oboju"

Harmonogram warsztatów:

 

15 maja 2009r.
 
12.00 Rozpoczęcie warsztatów obojowych
 
Otwarte lekcje z uczestnikami:
 
1.   12.20 – 12.40   Alicja Prange – Puck
2.   12.40 – 13.10   Marta Klawikowska – Puck
3.   13.10 – 13.40   Magdalena Bieszke – Puck
4.   13.40 – 14.10   Małgorzata Jaśkiewicz – Gdańsk
5.   14.10 – 14.40   Magdalena Klemenska – Gdynia
6.   14.40 – 14.00   Joanna Węglerska – Gdynia
 
Przerwa obiadowa: 15.00 – 16.30
 
7.   16.30 – 17.00   Aleksandra Panasik – Giżycko
8.   17.00 – 17.25   Agata Stasiewska – Giżycko
9.   17.25 – 17.45   Alicja Kułak – Giżycko
10. 17.45 – 18.00   Katarzyna Lewczuk – Giżycko
 
Przerwa: 18.00 – 19.00
 
19.00   Koncert w auli PSM I st. w Giżycku
 
20.30   Kolacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
16 maja 2009r.
 
10.00 – Wykład na temat: ,, Problemy nauczania początkowego w grze na oboju”
 
Otwarte lekcje z uczestnikami:
 
   1.   11.00 – 11.20   Adrianna Zakrzewska – Łomża
2.   11.20 – 11.40   Aleksandra Ejsmont – Łomża
3.   11.40 – 12.00   Paulina Swetland – Białystok
   4.   12.00 – 12.20   Klaudia Bojczuk – Białystok
5.   12.20 – 12.40   Paulina Perkowska – Białystok
6.   12.40 – 13.00   Marta Kucharewicz – Białystok
7.   13.00 – 13.20   Urszula Bukłaha – Białystok
8.   13.20 – 13.40   Ewelina Urbanowicz – Białystok
9.   13.40 – 14.00   Agnieszka Dąbrowska – Białystok
10. 14.00 – 14.20   Aleksandra Wojszel – Białystok
 

 

 

 

 
 
Koncert obojowy
15 maja 2009 roku, godz. 19.00
aula Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Giżycku
 
Prowadzenie:
 
Aneta Biłas
Nauczycielka kształcenia słuchu
i audycji muzycznych w PSM I stopnia w Giżycku
 
Wykonawcy:
 
Sylwester Sobola
solista i I oboista Opery Narodowe Teatru Wielkiego w Warszawie, adiunkt Białostockiej Filii Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie,
 
Magdalena Wolanin
pianistka, solistka, kameralistka, pedagog białostockiej filii AMFC
 
Marta Agnieszka Dolińska,
Mirella Zdunek
uczennice ad. Sylwestra Soboli
 
oraz
Aleksandra Panasik
Agata Stasiewska
uczennice  klasy oboju Diany Małgorzaty Sienkiewicz,
nauczycielki oboju i kształcenia słuchu w PSM I st. w Giżycku
 
Łukasz Jóźwiak
nauczyciel fortepianu w PSM im. F .Chopina w Olsztynie,
akompaniator w PSM I st. w Giżycku
 

 

 

 

Program:
 
Koncert obojowy g- moll G.F. Handel
Polonez F – dur na obój i fortepian”- D. M. Sienkiewicz
wykona: Sylwester Sobola
 
J.W. Kaliwoda – Morceau de Salon op.228
Aria c – moll – D. M. Sienkiewicz 
wykona: Marta Agnieszka Dolińska
 
F. Poulenc – Sonata
Z nutką tanga – D. M. Sienkiewicz 
wykona: Mirella Zdunek
 
akompaniator:
Magdalena Wolanin
 
Sonata c – moll – D. M. Sienkiewicz
Walc a – moll D. M. Sienkiewicz
wykona: Aleksandra Panasik
 
Sonata a – moll – G. P. Telemann,
cz. III i IV
Nostalgia – D. M. Sienkiewicz
wykona: Agata Stasiewska
 
Sylwester Sobola jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, którą ukończył w 1986 roku w klasie oboju prof. Edwarda Mandery.

 

W latach 1986 -1991 pracował w Polskiej Filharmonii Kameralnej Wojciecha Rajskiego w Sopocie. W latach 1991-1997 pracował w Wielkiej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach .Od 1997 roku jest solistą Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.
W latach 1992 – 2001 prowadził klasę oboju w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu gdzie uzyskał tytuł adiunkta I stopnia z tytułem doktora. Od 2002 roku jest wykładowcą oboju w Białostockiej Filii Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi seminaria metodyczno – programowe dla nauczycieli szkół muzycznych I i II stopnia.
Współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju np.: Sinfonia Varsowia , Sinfonietta Cracovia, Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Warszawie i inne. Prowadzi działalność artystyczną jako solista i kameralista, dokonał wielu nagrań archiwalnych i płytowych oraz wykonał wiele premier operowych. Koncertował w takich krajach jak: Japonia, Chiny, Niemcy, Dania, Francja, Wielka Brytania Włochy, Emiraty Arabskie i inne.
 
Magdalena Wolanin naukę gry na fortepianie rozpoczęła
w wieku sześciu lat u prof. Haliny Śródkowskiej w PSM I st.
w Białymstoku. Kontynuując swoją edukację muzyczną u
prof. Krystyny Wachowskiej ukończyła PSM II st. w Białymstoku,
a następnie rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej im.
F. Chopina w Warszawie. Kształcąc się u wybitnych pedagogów
w klasie fortepianu u prof. Alicji Palet – Bugaj i prof. Jana Ekiera oraz kameralistów: ad. Andrzeja Guza i prof. Krystyny Borucińskiej, ukończyła studia w 1995r.
Od 1994r. jest pracownikiem białostockiej filii AMFC w Warszawie, od 1998r. – asystentką w klasie fortepianu prof. Witalisa Raczkiewicza i nauczycielem fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Od 2007r. jest adiunktem UMFC w klasie fortepianu prof. Ludmiły Kasjanenko.
                Będąc studentką AMFC w Warszawie rozpoczęła swoją dzielność koncertową współpracując m. in. Z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej i Krajowym Biurem Koncertowym w Warszawie. Jako solistka i głównie jako kameralistka występuje na terenie kraju oraz jako pedagog uczestniczy w letnich kursach mistrzowskich w roli akompaniatora ( kursy muzyczne w Dusznikach – Zdroju, Zamościu, Łańcucie i Żaganiu) oraz konkursach, festiwalach i kursach w kraju i za granicą.
Magdalena Wolanin prowadzi szeroką działalność pedagogiczną w swym rodzinnym mieście, ucząc na wszystkich poziomach zaawansowania oraz przygotowując studentów- przyszłych pedagogów do wykonywania zawodu.
                Swoje umiejętności pianistyczne i pedagogiczne rozwija i kształci pod kierunkiem wybitnych pianistów i pedagogów na seminariach i kursach pianistycznych (prof. A. Jasiński, prof. R. Marat, prof. B. Kawalla, prof.. J. Benovetz, prof. Lee Kum- Sing, prof. W. Gornostajewa, prof. W. Obidowicz i in.)
Magdalena Wolanin od lat współpracuje z muzykami białostockimi, z którymi, oprócz występów solowych wykonuje utwory kameralne. W maju 2007r. uzyskała stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, nadany uchwałą Rady Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów AMFC w Warszawie.
 
Marta Agnieszka Dolińska uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Jest uczennicą adiunkta Sylwestra Soboli.
Zdobyła: I miejsce w I grupie wiekowej w Spotkaniach Młodych Dęciaków w Elblągu, I miejsce w I grupie wiekowej oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu litewskiego kompozytora w The Liutauras Vebra International Oboe Competition w Kownie. Zajęła III miejsce w II grupie wiekowej zdobywając najwyższą punktację wśród oboistów w XXXII Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku. Została zdobywczynią III miejsca w VII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju w 2008 roku.
 
Mirella Zdunek studentka II roku Białostockiej Filii Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie oboju adiunkta Sylwestra Soboli.
Koncertuje solo, z kwintetem dętym, gra w akademickiej orkiestrze symfonicznej.
 
Łukasz Jóźwiak – w lipcu 2005 uzyskał tytułu magistra sztuki na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki. Obecnie studiuje niestacjonarnie na AM im. J.I. Paderewskiego w Poznaniu (filia w Szczecinie) na III roku (wydział instrumentalny – fortepian – u prof. B. Rottermund, prof. A. Kozub.
Od IX 2008 roku zatrudniony jest w PSM im. F .Chopina w Olsztynie na stanowisku nauczyciela fortepianu. Od stycznia 2009 pracuje w PSM w Giżycku na stanowisku nauczyciela akompaniatora. Współpracuje z Jenny Burniewicz (taniec eurytmiczny) w Olsztynie. Od X 2007r. pracuje w agencji artystycznej "Mat" jako solista i akompaniator.
 
Aleksandra Panasik uczennica IV klasy cyklu 4 – letniego w PSM I st. w Giżycku. Zdobyła wyróżnienie w X i XI Makroregionalnych Przesłuchaniach Instrumentów
Dętych Szkół Muzycznych I stopnia Olecko – 2005 i Olecko 2007. Zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie na instrumenty dęte drewniane ,,Miniatura 2009”.
 
Agata Stasiewska uczennica III klasy cyklu 4 – letniego w PSM I st. w Giżycku.
 
Organizator warsztatów obojowych w Giżycku:
Diana Małgorzata Sienkiewicz absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku Wydział Instrumentalno – Pedagogiczny – specjalność obój. W 1993r. uzyskała tytuł magistra sztuki, w klasie prof. Bohdana Łukaszewicza.
W 2006r. ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie nauczania przedmiotów muzycznych w szkole muzycznej I st. na tej samej uczelni. Od 1999r. prowadzi klasę oboju w PSM I st. w Giżycku i od 2005r. uczy kształcenia słuchu w cyklu sześcioletnim, w klasach I – VI. Od początku  pracy zawodowej komponuje i wydaje utwory, które wykorzystuje w pracy  z uczniami.
 
Wydane zbiory:
 
Centrum Edukacji Artystycznej Warszawa 2005r.
,,Wiosenny dzień ” – miniatury na obój i fortepian,
 
Wydawnictwo Muzyczne ,, Contra ” Warszawa 2007
1. Zagrajmy razem – duety dęte drewniane,
2. Melancholia – duety dęte drewniane z fortepianem,
3. Jesienny smutek – tria dęte drewniane
4. Sonata c – moll na obój z fortepianem,
5. Arie na obój z fortepianem,
6. W rytmie walca na obój z fortepianem,
7. Melodie z nad jezior mazurskich na obój i fortepian
 
Wydawnictwo Muzyczne ,, Contra ” Warszawa 2008
1. Z nutką tanga na obój i fortepian,
2. Czytanki a vista na obój z akompaniamentem,
3. 3 Polonezy na obój z fortepianem

Wydawnictwo Muzyczne ,, Contra ” Warszawa 2009
1. Przytulanki – piosenki dziecięce, słowa Dorota Bartłoczuk
 

 

 

 

 


Ze szkolnej estrady…

Koncert "Jazzowe zapusty" (luty 2009)


Przesłuchania IX Międzynarodowego Konkursu Akordeonowej Muzyki Rozrywkowej i Popularnej (marzec 2009)

 

miedzynarodowy konkurs akordeonowy

międzynarodowy konkurs akordeonowy 2009

Popisy klasowe:

 

12 maja godz. 17 popis klasy wiolonczeli Pani Krystyny Małek

20 maja godz.16 popis klasy skrzypiec Pana Karola Fromma


21 maja godz. 18 30 Koncert Estrady Kameralnej Filharmonii Narodowej "W kręgu muzyki kameralnej"


25 maja godz. 16 Wewnątrzszkolny konkurs z kształcenia słuchu"

 


Popisy klasowe:
25 maja godz. 17 30 popis klasy fletu Pani Ewy Sobocińskiej

 


29 – 30 maja rekrutacja na rok szkolny 20092010

 


10 czerwca godz.17 30 doroczny koncert szkoły


comiesięczny koncert filharmonii narodowej