Giżycko 1 września 2020 roku
Drodzy Uczniowie !
Witam u progu nowego roku szkolnego 2020/2021 i na wstępie pragnę wyrazić ogromną radość z Waszego powrotu do szkoły. Przez wiele miesięcy w budynku szkoły panowała cisza i ogromnie się cieszę, że wreszcie wypełnicie go gwarem i muzyką.
Szczególnie serdecznie witam uczniów klas I. Podziwiam Wasz zapał, który sprawił, że pomimo niecodziennych warunków przystąpiliście i z sukcesem przeszliście przesłuchania kandydatów. Gratuluję i życzę, aby szkoła muzyczna spełniła Wasze oczekiwania i artystyczne marzenia.
Okoliczności w jakich przychodzi nam rozpoczynać kolejny rok nauki nie pozwalają na zaproszenie całej społeczności szkoły na uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego w sali koncertowej. 1 września spotkacie się z nauczycielami instrumentu głównego w małych grupach i o różnych godzinach. Niech to nie umniejszy Waszej radości ze spotkań z kolegami i nauczycielami, a wręcz zachęci i zmotywuje do pracy w kolejnym roku Waszej edukacji muzycznej.
Przed nami czas szczególnych wyzwań. Okoliczności pandemii zmieniają świat i wymuszają zmianę w każdym z nas. Dotychczasowym, często nawykowym działaniom powinna towarzyszyć teraz szczególna uważność skierowana na bezpieczne zachowania nasze i innych, na właściwe warunki otoczenia w jakim przebywamy.
Życzę Wam abyście w nadchodzących miesiącach skutecznie zadbali o swoje zdrowie i bez przeszkód realizowali codzienne cele i zadania, a najważniejsze, żebyście mieli radość z obcowania z muzyką.
Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Pracownicy Szkoły.
Dobiega końca termomodernizacja starego budynku i mam nadzieję, że wkrótce będziemy dysponowali wystarczającą ilością pomieszczeń, aby bez przeszkód realizować procedury wspólnego bezpieczeństwa i cieszyć się z możliwości codziennej pracy z uczniami.
Jestem przekonana, że przy dobrej współpracy i zaangażowaniu jesteśmy w stanie zadbać o zdrowie i pomyślność całej społeczności szkolnej. Z pewnością sprzyjać temu będą coraz lepsze warunki panujące w szkole.
Serdecznie zapraszam do współpracy, a nade wszystko życzę wytrwałości oraz spokojnego pokonywania trudów z jakimi przychodzi nam się mierzyć.
Rok szkolny 2020/2021 uważam za otwarty.

Alina Skupińska
Dyrektor PSM I st. w Giżycku